Rituals The Ritual of Sakura Anti-Perspirant Spray – Blommig – Körsbärsblomma & Rismjölk 150 ml
119 kr
I lager
En mild och lugnande antiperspirant-spray som skyddar mot svett och oönskad kroppslukt i 24 timmar. Dess snabbtorkande formula säkerställer att inga fläckar lämnas kvar på kläderna, och den friska, blommiga doften av körsbärsblommor blir en njutning för dina sinnen.
Varför den är speciell
- Skyddar i 24 h
- För alla hudtyper
Doftupplevelse
- Doftfamilj: Blommig
- Noter: nashi-päron, körsbärsblomma och iris
- Gröna toppnoter av nashipäron och fruktiga hjärtnoter av körsbärsblomma och iris gör denna doft till en rik och förnyande upplevelse.
Ingredienser
- Rismjölk och Körsbärsblomma. I Asien används rismjölksextrakt inom hud- och kroppsvård för att mjukgöra huden och ge den ett hälsosamt glow, samtidigt som körsbärsblomma ofta inkluderas för att lugna och jämna ut hudtonen. Den underbara körsbärsblomman i denna serie omges av krispiga, gröna noter och mjuka, mjölkiga undertoner.
Användning
Skaka väl före
Användning
för att undvika vita ränder på kläderna. Håll flaskan 15 cm från armhålan och spraya.

